Ultimele Evenimente

23.04.2017 Duminica Tomii (hramul de vară al parohiei noastre) PS Petroniu si Pr. Ionut Pop in vizita in Madagascar 18.12.2016 Corala Armonia din Constanta in concert la Sf. Nicolae 04.12.2016 Duminica a 27-a dupa Rusalii (PS Petroniu si PS Qais in parohia Sfantul Nicolae) 08.05.2016 Duminica Tomii (hramul de vara al bisericii noastre) 28.04.2016 Denia celor 12 Evanghelii 06.12.2015 Slujba arhiereasca de Sfantul Nicolae, hramul bisericii noastre 30.11.2015 Preasfintitul Petroniu la implinirea a 50 de ani 01.11.2015 PS Petroniu si PS Mihail in Parohia Sf. Nicolae Părintele Ionuț în vizită frățească în Finlanda (7-12 aug. 2015)

Slujitorii Bisericii Sfântul Nicolae

În slujba credincioșilor parohiei Sfântul Nicolae din Zalău sunt puși, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Petroniu, episcopul Sălajului:

----Preacucernicul Părinte dr. Ionuț Pop, preot paroh și vicar eparhial al Episcopiei Sălajului;
----Preacuviosul Părinte arhim. Antonie Pința, exarhul mănăstirilor din cadrul Episcopiei Sălajului;
----Preacucernicul Părinte diacon Cristian Popa, diacon al parohiei;
----Preacucernicul Părinte diacon Bogdan Fluieraș, diacon al parohiei;

Acestor membri clericali ai Bisericii Sfântul Nicolae se mai adaugă și membri neclericali care ajută la buna săvârșire a Sfintelor Slujbe:
---- Florin Lazăr, cântăreț bisericesc;
---- Bogdan Drîmbe, cântăreț bisericesc;
---- Alexandru Mureșan, paraclisier bisericesc.