Parintele vicar Ionut Pop primeste Crucea Patriarhala estoniana

În data de 20 August 2017 Părintele Ionuț Pop, parohul nostru și vicarul eparhial al Episcopiei Sălajului a slujit în capitala Estoniei, Tallin, alături de Preasfințitul Părinte Petroniu, Episcopul Sălajului și de Primatul Bisericii Ortodoxe din Estonia și Prim Ministrul Estoniei, Înaltpreasfințitul Părinte Stefanos care i-a înmânat Crucea Patriarhală a Estoniei. Cu această ocazie îl felicităm pe Părintele nostru paroh Ionuț Pop și îi urăm mult spor în activitatea pastorală, administrativă și duhovnicească.
Vrednic este!